Pokaz slajdów
Menu witryny
Aktualności
E-dziennik
Archiwum
Galeria zdjęć
Wydarzenia sportowe
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Biblioteka
Pedagog szkolny
Projekty edukacyjne
Rada Rodziców
Kontakt
Nauczyciele
Ogłoszenia
Ciekawostki
Teatr Belferski
Poprzednia strona www
Informacja o cookies
Ciekawe linki
Przedszkole w Osiecznej
ZS w Kąkolewie
PSP w Świerczynie
UKKS "Iskry" Osieczna
Start
Majowa wyprawa piątoklasistów
09.06.2016.
Dnia 23 maja klasy piąte wraz z opiekunkami, paniami Kamillą Kraśner, Wiolettą Paradowską oraz Lilią Boś, rozpoczęły wspaniałą przygodę, wyruszając na wycieczkę, której głównym celem był Gdańsk i polskie morze. Dla niektórych uczestników wyprawy było to pierwsze z nim spotkanie.
Wcześniej jednak na trasie wycieczki pojawiło się ZOO Safari w Świerkocinie, gdzie piątoklasiści mieli okazję obejrzeć zwierzęta, których ojczyzną są inne kraje i kontynenty. Najlepiej jednak czuli się w towarzystwie rodzimych koźlątek, co widać na załączonych zdjęciach. W Świerkocinie nie obyło się też bez wspaniałej zabawy na karuzelach, choć wcześniej wszyscy uważali się za dorosłych...
Po odpoczynku w cieniu drzew wyruszono w dalszą drogę. W godzinach popołudniowych grupa dojechała do miejsca zakwaterowania - „Przystani Przy Lesie” w Jantarze. Po smacznym posiłku wycieczkowicze udali się na długo oczekiwany wieczorny spacer nad morze.
W drugim dniu wycieczki młodzi turyści udali się do Gdańska. Położony przy ujściu rzeki Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską zachwyca polskich i zagranicznych turystów. Większość zabytków skupionych jest przy najbardziej okazałym trakcie Głównego Miasta, czyli Drodze Królewskiej. Grupa spacerowała w towarzystwie przewodnika uliczkami i deptakiem nad Motławą zwanym Długim Pobrzeżem,a następnie Długim Targiem, który wraz z ul. Długą w XIII wieku pełnił rolę traktu kupieckiego. Tam też znajduje się Fontanna Neptuna, za nią wznosi się Dom Artusa, a nieco dalej mieści się Złota Kamienica. Jeżeli Gdańsk, to i Westerplatte, dokąd również udali się uczestnicy wyprawy. Na miejscu mogli wykazać się bogatą wiedzą o znaczeniu tego miejsca. Po zakupie pamiątek dla wszystkich członków rodzin wycieczkowiczów grupa udała się na obiadokolację, po której odbyła obowiązkowy spacer nad morze.
Kolejnego dnia po śniadaniu piątoklasiści ruszyli w drogę powrotną. Nie był to jednak koniec wycieczki. Na jej trasie znalazł się bowiem jeszcze Malbork ze swoim zamkiem krzyżackim, w którym uczniowie uczestniczyli we wspaniałej zabawie pod nazwą „Tajemnice Zamku Malbork”, przygotowanej przez grupę „Koncerz”. Po turnieju rycerskim, przejściu ciekawej trasy i rozwiązaniu zadań przygotowanych przez przewodniczki odbyło się mianowanie na rycerzy, oczywiście po złożeniu odpowiedniej przysięgi. Po obiedzie nastąpił powrót do Osiecznej. 
Wszyscy uczestnicy i opiekunowie na pewno zapamiętają tę wycieczkę na długo. O tym, że warto było w niej uczestniczyć, świadczą zdjęcia. Zobacz>>
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj
Imieniny
23 Stycznia 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emerencja, Ildefons,
Jan, Klemens, Maria,
Rajmund, Rajmunda,
Wrócisława
Do końca roku zostało 343 dni.
Sport
Licznik odwiedzin
Odwiedziło Nas 1816236 Gości