Pokaz slajdów
Menu witryny
Aktualności
E-dziennik
Archiwum
Galeria zdjęć
Wydarzenia sportowe
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Biblioteka
Pedagog szkolny
Projekty edukacyjne
Rada Rodziców
Kontakt
Nauczyciele
Ogłoszenia
Ciekawostki
Teatr Belferski
Poprzednia strona www
Informacja o cookies
Ciekawe linki
Przedszkole w Osiecznej
ZS w Kąkolewie
PSP w Świerczynie
UKKS "Iskry" Osieczna
Start
Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w warcabach klasycznych
04.02.2016.

W środowe przedpołudnie, 3 lutego br. grupa uczniów Szkoły Podstawowej walczyła o tytuł mistrza w warcabach klasycznych. Mistrzostwa rozegrano w 4 kategoriach wiekowych: dziewczynki z klas I - III, chłopcy z klas I - III, dziewczynki z klas IV - VI oraz chłopcy IV - VI. Przez trzy godziny odbywały się pojedynki w systemie kołowym, co oznacza, że każdy zawodnik rozegrał dziewięć meczy. Zawodnicy na początku wysłuchali krótkiego wykładu na temat zasad, jakie będą obowiązywać podczas rozgrywek. Autorem był nieoceniony w tej kwestii p. Zbigniew Myszuk, który pełnił także rolę głównego sędziego.

Dla każdego z uczestników każdy kolejny pojedynek był na wagę złota, stąd też duże emocje, wiele pytań do sędziego oraz mnóstwo wątpliwości, zwłaszcza w przypadku debiutujących w roli warcabistów. Stawka była wysoka – chodziło bowiem o awans do rozgrywek na  szczeblu powiatowym. Ostatecznie mistrzynią wśród najmłodszych dziewczynek okazała się Anastazja Padurska. Na drugim miejscu uplasowała się Dominika Maćkowiak, natomiast trzecią okazała się Michalina Grzesiak. Na kolejnych pozycjach znalazły się: Marta Róższczka, Natalia Ratajczak, Julia Kozak, Weronika Basiak, Maria Lewandowska, Katarzyna Andrzejewska. Wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej triumfował Maciej Sobański. Tuż za nim uplasował się Bartosz Okupniczak, a trzecie miejsce zajął Maksymilian Kwaczyński. Za podium w dalszej kolejności znaleźli się: Krzysztof Kaźmierczak, Filip Berliński, Alan Grzechowiak, Jan Sowiński, Mateusz Łuczkowski i Sebastian Nyczka oraz Michał Wojciechowski.

Wśród uczestników starszej grupy wiekowej, czyli klas IV - VI, w kategorii dziewcząt bezapelacyjnie wygrała Wiktoria Grzesiak, która zebrała komplet punktów. Na srebro zasłużyła Roksana Nadolna, a trzecie miejsce przypadło w udziale Annie Bajon. Następne lokaty kolejno zajmowały: Magda Szpilak,  Lidia Bajon, Joanna Triller, Martyna Walczak, Bianka Szydłowska, Weronika Pierzynowska oraz Gabriela Padurska. Wielkie emocje towarzyszyły rozgrywkom chłopców w tej grupie wiekowej, jednak tytuł mistrza mógł otrzymać tylko jeden spośród nich i był to nie kto inny, jak Jakub Okupniczak. Drugie miejsce przypadło w udziale Jędrzejowi Janowiczowi, a brąz zdobył Kacper Zieliński. Poza podium znaleźli się: Mikołaj Mikołajczyk, Bartosz Kostrowski, Wojciech Samolak, Hubert Szpilak, Mariusz Boś, Simon Kubacki oraz Adrian Lis.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy. Młodym zawodnikom serdecznie dziękujemy za sportową rywalizację, a zwycięzcom życzymy wielu sukcesów w kolejnych etapach warcabowych zmagań. Zobacz>>

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj
Imieniny
23 Stycznia 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emerencja, Ildefons,
Jan, Klemens, Maria,
Rajmund, Rajmunda,
Wrócisława
Do końca roku zostało 343 dni.
Sport
Licznik odwiedzin
Odwiedziło Nas 1816132 Gości