Pokaz slajdów
Menu witryny
Aktualności
E-dziennik
Archiwum
Galeria zdjęć
Wydarzenia sportowe
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Biblioteka
Pedagog szkolny
Projekty edukacyjne
Rada Rodziców
Kontakt
Nauczyciele
Ogłoszenia
Ciekawostki
Teatr Belferski
Poprzednia strona www
Informacja o cookies
Ciekawe linki
Przedszkole w Osiecznej
ZS w Kąkolewie
PSP w Świerczynie
UKKS "Iskry" Osieczna
Start
Wieczór z kolędą
25.12.2015.
Wiele pozytywnych emocji wywołało misterium bożonarodzeniowe pt. „Wieczór z kolędą” - wykonane przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. W udekorowanej sali M-GOK, w sobotnie popołudnie 19 grudnia zasiedli zaproszeni goście oraz całe rodziny - rodzice, dziadkowie, którzy swą obecnością udowodnili, że wydarzenia kulturalne organizowane przez naszą szkołę oraz piękna polska tradycja kolędowania nie są im obojętne.  
Oto z dala od zgiełku świata, w samotnej nocy przychodzi na ziemię Dziecię Jezus - nasz Zbawiciel. Nie pragnie On fanfarów i hołdów od możnych, bo otaczają Go aniołowie, którzy wielbią Boga za Jego nieskończoną miłość. Nie potrzebuje blasku fleszy i rozgłosu, bo pokłon oddają Mu ubodzy pasterze, którzy swymi prostymi, pełnymi zaufania sercami, przyjęli nowinę Bożych Posłańców. Nie potrzebuje On w końcu żadnych skarbów ani drogocennych darów, bo oto na sianie klękają przed Nim Trzej Królowie, przynosząc kadzidło, złoto i mirrę. Całość przedstawienia pokazującego scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy i mędrców przeplatana była kolędami w wykonaniu uczniów i nauczycieli. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców, a każdy przybyły dorosły został obdarowany skromnym podarkiem przygotowanym przez nauczycieli organizujących przedstawienie. Zobacz>>
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj
Imieniny
23 Stycznia 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emerencja, Ildefons,
Jan, Klemens, Maria,
Rajmund, Rajmunda,
Wrócisława
Do końca roku zostało 343 dni.
Sport
Licznik odwiedzin
Odwiedziło Nas 1816256 Gości