Pokaz slajdów
Menu witryny
Aktualności
E-dziennik
Archiwum
Galeria zdjęć
Wydarzenia sportowe
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Biblioteka
Pedagog szkolny
Projekty edukacyjne
Rada Rodziców
Kontakt
Nauczyciele
Ogłoszenia
Ciekawostki
Teatr Belferski
Poprzednia strona www
Informacja o cookies
Ciekawe linki
Przedszkole w Osiecznej
ZS w Kąkolewie
PSP w Świerczynie
UKKS "Iskry" Osieczna
Start
Wyjazd milośników przyrody do Krakowa
29.09.2015.

Jeszcze w ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu „Schroniska i centra bioróżnorodności”. Ogólnopolski projekt dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego skierowany jest nie tylko do uczniów, ale także nauczycieli oraz działaczy środowiskowych, którym na sercu leży dobro przyrody.

W rezultacie, w dn. 21 – 24 września br. 15 naszych uczniów brało udział w wyjazdowej formie pozaszkolnej  edukacji przyrodniczej, w której w sumie uczestniczyło 33 młodych mieszkańców  osieckiej gminy. Program wyjazdu był bardzo napięty. Uwzględniał bowiem nie tylko atrakcje turystyczne miasta Krakowa, takie jak Rynek i jego podziemia, Droga Królewska czy Wawel, ale obejmował także Kopalnię soli w Wieliczce, Ekspozycję Przyrodniczą Ojcowskiego Parku Narodowego, tereny rezerwatów przyrodniczych i geologicznych, a także krakowski Ogród Zoologiczny. Zakładał także aktywność samych uczestników poprzez udział w różnych seminariach, zajęciach przyrodniczych nad zbiornikiem wodnym Bagry na terenie Płaszowa w Krakowie czy grach terenowych. Uczestnicy programu zwiedzili też Zamek Żupny oraz Rynek w Wieliczce, podziwiali rezerwat leśny i krajobrazowy Panieńskie Skały na terenie Lasu Wolskiego w Krakowie. Na własne oczy ujrzeli kamieniołom Liban, a także podziwiali panoramę Krakowa z Kopca Krakusa.

Wszystkim uczestnikom wyjazdu w  czasie jego trwania dopisywały humory i z chęcią brali udział w różnych formach aktywności, i to zarówno tej umysłowej, jak i fizycznej, gdyż trasy przemierzali w większości pieszo, pod czujnym okiem swych opiekunek, a były nimi panie: Eliza Kosmalska, Sylwia Menes oraz Anita Podrzycka. Fotorelacja>>

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj
Imieniny
23 Stycznia 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emerencja, Ildefons,
Jan, Klemens, Maria,
Rajmund, Rajmunda,
Wrócisława
Do końca roku zostało 343 dni.
Sport
Licznik odwiedzin
Odwiedziło Nas 1816267 Gości