Pokaz slajdów
Menu witryny
Aktualności
E-dziennik
Archiwum
Galeria zdjęć
Wydarzenia sportowe
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Biblioteka
Pedagog szkolny
Projekty edukacyjne
Rada Rodziców
Kontakt
Nauczyciele
Ogłoszenia
Ciekawostki
Teatr Belferski
Poprzednia strona www
Informacja o cookies
Ciekawe linki
Przedszkole w Osiecznej
ZS w Kąkolewie
PSP w Świerczynie
UKKS "Iskry" Osieczna
Start
Wycieczka rowerowa w ostatnim dniu lata
22.09.2015.
Ostatni dzień lata, a także międzynarodowy dzień bez samochodu, stał się pretekstem do wspólnej wyprawy rowerowej chętnych uczniów naszej szkoły i rodziców zaproponowanej przez księdza proboszcza Przemysława Koniecznego. Odprawą wycieczkowiczów zajęli się zaprzyjaźnieni z miłośnikami bicykli policjanci, którzy omówili zasady poruszania się kolumny rowerzystów oraz przepisy związane z ekwipunkiem. Każdy uczestnik musiał zaopatrzyć się w kask i kamizelkę odblaskową. Dodatkowo sprawdzono oświetlenie pojazdów na wypadek powrotu o zmroku. Policjanci eskortowali grupę do ścieżki rowerowej prowadzącej do Leszna.
W punkcie postojowym, dzięki staraniom księdza proboszcza, dzieci otrzymały posiłek ufundowany przez właścicieli restauracji McDonalds. W kościele św. Antoniego, gdzie zatrzymano się w celu podziękowania za opiekę podczas podróży, rowerzystów powitał miejscowy proboszcz, który dołączył do pamiątkowego zdjęcia.
Do pomocy w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas wycieczki dołączyły nauczycielki: M. Triller, B. Lewicka, M. Jekel, B. Mrówczyńska, A. Szczepańska i praktykantka J. Antczak oraz rodzice: A. Micek, A. Kubera, K. Kubacka, R. Sobańska i A. Gołdynek.  Za wszelką pomoc i zaangażowanie w organizację czasu wolnego, w imieniu dzieci, dziękujemy! Zobacz>>
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj
Imieniny
23 Stycznia 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emerencja, Ildefons,
Jan, Klemens, Maria,
Rajmund, Rajmunda,
Wrócisława
Do końca roku zostało 343 dni.
Sport
Licznik odwiedzin
Odwiedziło Nas 1816253 Gości