UKKS "Iskry" Osieczna
Start
O warcabach raz jeszcze
24.04.2015.
We wtorkowe przedpołudnie w sali Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury po raz kolejny szkolni warcabiści stanęli do rywalizacji z uczniami pozostałych szkół z terenu osieckiej gminy. Nasza reprezentacja złożona była z 16 osób. Wszyscy przygotowani i skupieni przystąpili do liczącego 7 rund gminnego turnieju. W przerwie między rundami uczestnicy mogli posilić się zrelaksować przy posiłku. Głównym sędzią zawodów był jak zwykle pan Zbigniew Myszuk. Końcowa punktacja podzielona została na indywidualną oraz grupową. Po skrupulatnym podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że w kategorii dziewcząt z klas I - III wygrała Wiktoria Gawron - uczennica Zespołu Szkół w Kąkolewie. Nasza reprezentantka, Dominika Maćkowiak zajęła miejsce 5, kolejna warcabistka, Joanna Triller uplasowała się na miejscu 7., Marta Róższczka na miejscu 11., a Bianka Mieloszyńska na miejscu 12. W kategorii chłopców miejsce 1. przypadło Michałowi Paszke  ze szkoły w Świerczynie. Tuż za nim uplasował się Hubert Szpilak. Nasi kolejni zawodnicy zajęli odpowiednio – Maciej Sobański 5. miejsce, Jakub Gralak 9. miejsce, Michał Wojciechowski miejsce 11. Kategoria dziewcząt z klas IV - VI reprezentowana była przez naszą mistrzynię, Wiktorię Grzesiak i to ona właśnie znalazła się na głównym miejscu podium. W tej samej kategorii Patrycja Kolan zajęła miejsce 4., Patrycja Marcinkowska 6., Magdalena Szpilak 9. Wśród chłopców najlepszy okazał się przedstawiciel szkoły w Kąkolewie, Mateusz Klabiński. Jakub Okupniczak zajął 2. miejsce. Pozostali chłopcy zajęli odpowiednio – Jędrzej Janowicz miejsce 7., Dawid Kostka 9., Mikołaj Mikołajczyk 10. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, który został wręczony przez wiceburmistrza, pana Stefana Kuśnierka. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali również pamiątkowe medale. Ostatecznie okazało się, że w punktacji grupowej zwyciężyli przedstawiciele szkoły w Świerczynie. Druga lokata przypadła uczniom szkoły w Kąkolewie. Nasi zawodnicy uplasowali się na trzeciej pozycji. Zobacz>>
Przypominamy, iż treningi z Panem Myszukiem odbywają się w MGOK w Osiecznej, w czwartki.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »