Pokaz slajdów
Menu witryny
Aktualności
E-dziennik
Archiwum
Galeria zdjęć
Wydarzenia sportowe
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Biblioteka
Pedagog szkolny
Projekty edukacyjne
Rada Rodziców
Kontakt
Nauczyciele
Ogłoszenia
Ciekawostki
Teatr Belferski
Poprzednia strona www
Informacja o cookies
Ciekawe linki
Przedszkole w Osiecznej
ZS w Kąkolewie
PSP w Świerczynie
UKKS "Iskry" Osieczna
Start
Mistrzostwa Powiatowe w warcabach klasycznych
09.03.2015.

W czwartek, 5 marca 2015 roku grupa naszych warcabistów wzięła udział w Mistrzostwach Powiatowych w warcabach klasycznych. Odbyły się one w Lipnie w ogromnej sali Gminnego Ośrodka Kultury. Uczestnikami byli uczniowie klas I – VI Szkół Podstawowych z rejonu leszczyńskiego. Naszą szkołę reprezentowała grupa 10 uczniów, którzy w szkolnych mistrzostwach zdobyli największą liczbę punktów. Rozpoczęli oni o godzinie 9.30 zmagania warcabowe. Rozgrywane one były metodą szwajcarską, której istotą jest kojarzenie w każdej rundzie zawodników w ten sposób, by spotykali się ze sobą przeciwnicy o jednakowej lub bardzo zbliżonej liczbie zdobytych w turnieju punktów. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał zastępca prezydenta miasta Leszna, pan Piotr Jóźwiak. Sędzią głównym zawodów był nieoceniony pan Zbigniew Myszuk, który na początku dokonał przedstawienia zasad i reguł, którymi kierowano się na zawodach, by następnie przejść do poszczególnych rund, których rozegrano w sumie 9.

Emocje były ogromne, a osiągnęły swoje apogeum w rundach 5., 6. oraz 7., kiedy to przy planszy spotykali się najzagorzalsi przeciwnicy. Na pokrzepienie przed rundą 5. wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek oraz napoje. Ostatecznie w kategorii chłopców z regionu leszczyńskiego zwyciężył Amadeusz Zyber - Moszak ze Szkoły Podstawowej w Lipnie. Nasz reprezentant, Jakub Okupniczak zajął trzecią lokatę. Pozostali osieccy gracze uplasowali się na następujących pozycjach: Mikołaj Mikołajczyk  na 11. miejscu, Jędrzej Janowicz na miejscu 24., Hubert Szpilak na miejscu 32., a Maciej Sobański na miejscu 35.

Pośród dziewcząt prym wiodła Wiktoria Grzesiak. Niestety, nasza zawodniczka nie była zadowolona ze swego występu. Ostatecznie zajęła ona 6. miejsce. Pozostałe uczestniczki zajęły kolejno: Patrycja Kolan 17., Dominika Maćkowiak 29., Patrycja Marcinkowska 30., a Marta Róższczka  31. miejsce.

Należy zwrócić uwagę na fakt, iż wszystkich uczestników było równo 100. Zatem nasza grupa spisała się fantastycznie. Jej członkom należą  się ogromne gratulacje i brawa. Na zakończenie mistrzostw najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Fotorelacja>>

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj
Imieniny
23 Stycznia 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emerencja, Ildefons,
Jan, Klemens, Maria,
Rajmund, Rajmunda,
Wrócisława
Do końca roku zostało 343 dni.
Sport
Licznik odwiedzin
Odwiedziło Nas 1816187 Gości