Pokaz slajdów
Menu witryny
Aktualności
E-dziennik
Archiwum
Galeria zdjęć
Wydarzenia sportowe
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Biblioteka
Pedagog szkolny
Projekty edukacyjne
Rada Rodziców
Kontakt
Nauczyciele
Ogłoszenia
Ciekawostki
Teatr Belferski
Poprzednia strona www
Informacja o cookies
Ciekawe linki
Przedszkole w Osiecznej
ZS w Kąkolewie
PSP w Świerczynie
UKKS "Iskry" Osieczna
Start
Turniej warcabowy Szkoły Podstawowej
12.02.2015.

 We wtorkowe popołudnie uczniowie Szkoły Podstawowej rywalizowali ze sobą podczas szkolnego turnieju warcabowego. Rozpoczęli od zapoznania się z zasadami, jakie obowiązują podczas turnieju. Krótki wstęp wygłosił główny sędzia zawodów – pan Zbigniew Myszuk. To właśnie ten fascynat warcabów już od kilku lat systematycznie zachęca uczniów naszej szkoły do wysiłku umysłowego, jakim  niewątpliwie jest ta gra. Wszyscy uczestnicy wykazali się iście sportowym zachowaniem i stanęli na wysokości zadania, skupiając się najlepiej, jak potrafili podczas każdego rozgrywanego przez siebie meczu. Rywalizacja była ogromna pomiędzy poszczególnymi uczestnikami, jednak nie popsuło to dobrych humorów wszystkich obecnych.

Mecze rozgrywane były w 4 kategoriach – dziewczęta i chłopcy z klas I - III oraz dziewczęta i chłopcy z klas IV - VI. Wśród dziewcząt z klas I - III bezapelacyjnie wygrała Dominika Maćkowiak z klasy 2b, tuż za nią uplasowała się Marta Róższczka z tej samej klasy oraz Bianka Mieloszyńska z klasy 3b zajmując 3. miejsce. Chłopcy w tej kategorii grali bardzo dynamicznie Ostatecznie zwycięzcą ogłoszono Macieja Sobańskiego z klasy 2b, miejsce drugie należało do Huberta Szpilaka z klasy 3b, a trzecie zajął Michał Wojciechowski z klasy 1c.

Z kolei w kategorii dziewcząt klas IV - VI bezapelacyjnym zwycięstwem może poszczycić się Wiktoria Grzesiak z klasy 5a, drugie miejsce należało do Patrycji Marcinkowskiej z klasy 6a, a trzecie zajęła jej koleżanka z klasy – Patrycja Kolan. Starsi chłopcy po bardzo emocjonujących zmaganiach wyłonili Jakuba Okupniczaka z klasy 4b jako bezdyskusyjnego lidera. Na miejscu drugim uplasował się Jędrzej Janowicz z klasy 4a, a miejsce trzecie zajął Mikołaj Mikołajczyk z klasy 5a. O sukcesach Jakuba Okupniczaka i Wiktorii Grzesiak można przeczytać na stronie  osieczna24.pl  .

Wszyscy uczestnicy na zakończenie, oprócz podziękowań i serdecznych gratulacji od dyrektora, pana Andrzeja Głowackiego otrzymali także medale i pamiątkowe dyplomy. Równocześnie pan Zbigniew Myszuk przypomniał, iż cotygodniowe treningi warcabowe odbywają się w czwartki od godziny 16.00 do 18.00 w M-GOK w Osiecznej, na które również gorąco zaprosił. Należy mieć nadzieję, że nasi uczniowie będą coraz liczniej korzystać z tego zaproszenia. Fotorelacja>>

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj
Imieniny
23 Stycznia 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emerencja, Ildefons,
Jan, Klemens, Maria,
Rajmund, Rajmunda,
Wrócisława
Do końca roku zostało 343 dni.
Sport
Licznik odwiedzin
Odwiedziło Nas 1816202 Gości