Pokaz slajdów
Menu witryny
Aktualności
E-dziennik
Archiwum
Galeria zdjęć
Wydarzenia sportowe
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Biblioteka
Pedagog szkolny
Projekty edukacyjne
Rada Rodziców
Kontakt
Nauczyciele
Ogłoszenia
Ciekawostki
Teatr Belferski
Poprzednia strona www
Informacja o cookies
Ciekawe linki
Przedszkole w Osiecznej
ZS w Kąkolewie
PSP w Świerczynie
UKKS "Iskry" Osieczna
Start
Wakacje w szkole
14.08.2014.
Część kończących się wakacji, podobnie jak w latach ubiegłych, chętni uczniowie naszej szkoły spędzili wspólnie podczas wypoczynku letniego zorganizowanego dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta i Gminy Osieczna. Tym razem program wycieczkowy został przygotowany dla dwóch grup wiekowych. Tydzień rozpoczęto wyjazdem do Boszkowa, gdzie w „krainie smaków” najmłodsi uczniowie poznawali kulinarne tajemnice przygotowania pizzy, sami szykowali desery lodowe, bawiąc się przy muzyce. W tym czasie grupa starszych uczniów Szkoły Podstawowej oraz gimnazjaliści rozpoczęli dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Kapryśna pogoda pokrzyżowała plan wizyty w „Małpim gaju” – największym parku linowym stolicy Dolnego Śląska. Grupa spędziła czas w kinie oraz na spacerze śladami wrocławski krasnali. Po nocy spędzonej w hostelu zwiedzano Rynek, a następnie złożono wizytę w manufakturze cukierków oraz w ogrodzie doświadczeń wrocławskiego Humanitarium. Wystawa interaktywnych eksponatów pt. „Od fizyki do muzyki” dostarczyła młodzieży nie tylko rozrywki, lecz także pozwoliła sprawdzić i pogłębić wiedzę. Dla maluchów, natomiast, wtorek był głównym punktem tygodnia – wizyta w chacie „U kowola”, w której od lat gospodarzem jest znany i uwielbiany przez dzieci „wuja Krzysiu”, jak zawsze sprawiła wiele radości. W gospodarstwie można bawić się z króliczkami, spróbować sztuki dojenia krowy lub kozy, obserwować przy pracy kowala, by następnie konsumować domowego wypieku rogale i samodzielnie upieczone na ognisku kiełbaski.
Środa była dla wszystkich pracowita. Najmłodsi szaleli w parku zabaw Bugilu, starsi zaś przeżyli wojskową zaprawę w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym. Trasą podziemną poprowadził grupę młody przewodnik, którego opowieści pozwoliły wczuć się w czasy sprzed II Wojny Światowej.
Czwartek to dzień spędzony przez dzieci w klimacie miejskim: kolej maltańska w Poznaniu zawiozła 56-osobową grupę do ogrodu zoologicznego. Przy słonecznej pogodzie podziwiano zwierzęta z różnych stref klimatycznych, by na zakończenie odpoczywać na pikniku. Młodzież natomiast, tym razem sama przygotowała ucztę plenerową w Kórniku. Dzień rozpoczął się rejsem po jeziorze, podczas którego wysłuchano historii regionu. Następnie kilkuosobowe grupy uszykowały kolorowe i pożywne przyjęcia na trawie. Serwowano własnoręczne wypieki, desery, sezonowe owoce i słodkie napoje. Poszczególne stanowiska zapraszały kolorami i zapachem. Opiekunowie jednogłośnie przyznali ex aequo pierwsze miejsca. Nadprogramowe kalorie zostały spalone podczas meczów piłki nożnej, siatkowej i koszykowej, rozegranych rekreacyjnie na terenie ośrodka sportowego.
Ostatni dzień wspólnych wakacji uczniowie klas I-III spędzili w kinie w Lesznie oraz w sali zabaw WMB. Podczas zakończenia wypoczynku na szkolnym boisku wszyscy otrzymali pamiątkowe zdjęcia i wakacyjne upominki. Starsza grupa spotkała się z młodzieżą i animatorami w hali sportowej Trapez, by wspólnie bawić się na sportowo oraz nadrobiła zaległości wspinając się w leszczyńskim parku linowym „Tarzan”.
Pierwszy tydzień wakacji minął bezpiecznie i radośnie dzięki bezinteresownej pracy zaangażowanych w organizację i opiekę nauczycieli. Dodatkowe podziękowania należą się także szkolnej księgowej pani Małgorzacie Krakowiak oraz studentom pedagogiki: panu Andrzejowi Majerowi i pani Marii Jekel.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj
Imieniny
19 Grudnia 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Abraham, Beniamin,
Dariusz, Gabriela,
Mścigniew,
Nemezjusz,
Tymoteusz, Urban
Do końca roku zostało 13 dni.
Sport
Licznik odwiedzin
Odwiedziło Nas 1808986 Gości