Pokaz slajdów
Menu witryny
Aktualności
E-dziennik
Archiwum
Galeria zdjęć
Wydarzenia sportowe
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Biblioteka
Pedagog szkolny
Projekty edukacyjne
Rada Rodziców
Kontakt
Nauczyciele
Ogłoszenia
Ciekawostki
Teatr Belferski
Poprzednia strona www
Informacja o cookies
Ciekawe linki
Przedszkole w Osiecznej
ZS w Kąkolewie
PSP w Świerczynie
UKKS "Iskry" Osieczna
Start
Wycieczka do Poznania
10.04.2014.
Celem wyjazdu uczniów klas drugich Gimnazjum w Osiecznej do Poznania była wizyta w siedzibie Urzędów Wojewódzkiego i Marszałkowskiego. Pomysł zrodził się w głowach twórców projektu gimnazjalnego dotyczącego pracy organów administracji oraz procedur przeprowadzania wyborów samorządowych: Weroniki Dobraś, Dominika Roszkowiaka, Jędrzeja Wróblewskiego i Jakuba Ratajczaka, a wizytę umożliwiła życzliwość pani Julii Krakowiak. Uczniów przyjął w sali obrad wicewojewoda wielkopolski, pan Przemysław Pacia, który odpowiedział na pytania młodzieży, a także opowiedział o swojej działalności społecznej: pracy w Drużynie Szpiku, aktywności na rzecz hospicjum oraz wsparciu wolontariackich inicjatyw młodzieżowych. Ciekawym punktem programu okazała się wizyta w Centrum Zarządzania Kryzysowego, gdzie odbyła się prezentacja systemu informatycznego służącego do szybkiego reagowania w sytuacjach klęsk żywiołowych oraz wszelkich nagłych trudnych wypadkach. Oprowadzający żywiołowo opowiadali o przeprowadzonych szybkich akcjach, ćwiczeniach terenowych i skomplikowanych lecz skutecznych procedurach i narzędziach działania na rzecz kierowania pomocą w naszym województwie. Różnice w funkcjonowaniu i roli Urzędu Marszałkowskiego wyjaśnił podczas krótkiego spotkania członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego, pan Krzysztof Grabowski.
Na „deser” wycieczkowicze przyjrzeli się poznańskim koziołkom na wieży ratuszowej oraz posilili się w uwielbianym przez młodzież „centrum fast foodu”.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wyjazdu serdecznie dziękujemy, a zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia relacji na stronie wicewojewody <tutaj>
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj
Imieniny
23 Stycznia 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emerencja, Ildefons,
Jan, Klemens, Maria,
Rajmund, Rajmunda,
Wrócisława
Do końca roku zostało 343 dni.
Sport
Licznik odwiedzin
Odwiedziło Nas 1816111 Gości