Pokaz slajdów
Menu witryny
Aktualności
E-dziennik
Archiwum
Galeria zdjęć
Wydarzenia sportowe
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Biblioteka
Pedagog szkolny
Projekty edukacyjne
Rada Rodziców
Kontakt
Nauczyciele
Ogłoszenia
Ciekawostki
Teatr Belferski
Poprzednia strona www
Informacja o cookies
Ciekawe linki
Przedszkole w Osiecznej
ZS w Kąkolewie
PSP w Świerczynie
UKKS "Iskry" Osieczna
Start
Jeszcze o porywach serca
17.01.2014.
Oprócz pomocy organizowanej w okresie świątecznym czy podczas finału WOŚP uczniowie naszej szkoły w I półroczu bieżącego roku szkolnego jeszcze parokrotnie dawali wyraz swojej wrażliwości i troski o dobro i potrzeby innych. Na odnotowanie zasługuje tu działalność szkolnego radia "Węzeł", które celuje we włączaniu się w różnorodne akcje pomocowe. Począwszy od września młodzi dziennikarze przeprowadzili zbiórki przyborów szkolnych dla dzieci z Kosowa i czapek dla małych mieszkańców Afganistanu. Zorganizowali również loterię "Czarno na białym" - zebrane w ten sposób fundusze zostały przekazane na budowę studni w Sudanie, natomiast środki zebrane ze sprzedaży pierników świątecznych wsparły działalność Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Od kilku lat radio patronuje też szkolnej zbiórce plastikowych nakrętek. Dochód z ich sprzedaży zaspokaja część potrzeb związanych z leczeniem jednego z najmłodszych mieszkańców Osiecznej. 
Poza opisanymi działaniami na odnotowanie zasługują jeszcze dwie inne akcje, prowadzone przez naszych uczniów z potrzeby serca na przełomie listopada i grudnia. Z inicjatywy gimnazjalistek, Wiktorii Śliwińskiej i Klaudii Urbaniak z klasy 3 gb w siedzibach osieckiego Zespołu Szkół oraz Przedszkola Samorządowego w Osiecznej przeprowadzono zbiórkę suchej i mokrej karmy oraz materiałów mogących posłużyć za posłanie małym pensjonariuszom Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Henrykowie. Akcja odbyła się pod nazwą "Mikołajek dla zwierząt" i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów i przedszkolaków, a także ich rodziców. W jej efekcie, mimo wyjątkowo niesprzyjającej tego dnia aury, zwierzaki w mikołajki właśnie zostały obdarowane przede wszystkim przysmakami, ale nie tylko - ogrom Waszych serc pokazują załączone zdjęcia. Warto dodać, że pomysłodawczynie zbiórki zorganizowały ją w pełni samodzielnie - uzyskały akceptację dyrekcji obu placówek, przygotowały plakaty informacyjne oraz prezentację multimedialną dla wszystkich zainteresowanych, nawiązały współpracę ze schroniskiem i wreszcie odwiedziły je z mikołajkową niespodzianką.
Kolejną okazją do otwarcia serc stała się XIV już edycja akcji "Góra Grosza", prowadzonej corocznie przez Towarzystwo "Nasz Dom" - organizację zajmującą się pomocą dzieciom, tworzeniem nowych domów rodzinnych oraz szkoleniami osób wspierających rodziny i dzieci. Mimo, że prawdziwej góry znów nie udało się usypać, wszystkie zebrane monety, wśród których najwięcej, bo ponad 2000, znalazło się jednogroszówek, dały kwotę 185,47 zł. Wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel organizatorów wymienionych zbiórek, serdecznie dziękujemy!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj
Imieniny
18 Stycznia 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Bogumił, Jaropełk,
Krystyna, Liberata,
Małgorzata, Piotr,
Pryska
Do końca roku zostało 348 dni.
Sport
Licznik odwiedzin
Odwiedziło Nas 1815123 Gości