Pokaz slajdów
Menu witryny
Aktualności
E-dziennik
Archiwum
Galeria zdjęć
Wydarzenia sportowe
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Biblioteka
Pedagog szkolny
Projekty edukacyjne
Rada Rodziców
Kontakt
Nauczyciele
Ogłoszenia
Ciekawostki
Teatr Belferski
Poprzednia strona www
Informacja o cookies
Ciekawe linki
Przedszkole w Osiecznej
ZS w Kąkolewie
PSP w Świerczynie
UKKS "Iskry" Osieczna
Start
22. Finał WOŚP
12.01.2014.
 Ponownie padł rekord !!!
22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gminy Osieczna można uznać za pomyślnie zakończony. Jak co roku wolontariusze sztabu nr 1511 kwestujący we wszystkich miejscowościach gminy zebrali rekordową kwotę. Ostateczne przeliczenie zawartości puszek dało sumę 15.222,30 zł, z czego 7.712,61 zł trafi na konto WOŚP dzięki kwestującym uczniom naszej szkoły. Pokaźny wynik jest efektem organizacji trzech punktów spotkań dla mieszkańców gminy oraz gości: na plaży w Osiecznej, w Zespole Szkół w Kąkolewie oraz w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Osiecznej.
W południe zaproszenie do wspólnej zabawy przyjęli od sztabu Morsjanie z Leszna, którzy nie szczędzili przygotowań i energii, by zachęcać przybyszów do wsparcia akcji. Rozgrzewkę przed zimową kąpielą zapewnili żużlowcy Unii Leszno wraz z trenerami oraz ubiegłoroczny absolwent naszego Gimnazjum – mistrz świata w speedrowerze Michał Sassek. Fani szybkiej jazdy na dwóch kołach mogli zrobić sobie ze sportowcami wspólne zdjęcie oraz poprosić o autografy. Po próbie polki-belgijki tłumy widzów kibicowały kąpiącym się w zimnej wodzie przy akompaniamencie bębnów. Potem można było skosztować wojskowej grochówki, którą ufundował przewodniczący Rady Rodziców ZS w Osiecznej, pan Jacek Samolak. Miłośnicy pikników piekli na ognisku kiełbaski zasponsorowane przez Morsjan oraz rodziców uczniów naszej szkoły.
Druga część orkiestrowej zabawy miała miejsce na Placu 600-lecia, gdzie wystąpiły: dzieci z ogniska muzycznego przy MGOK w Osiecznej, zespół wokalny „Impresja”, cheerleaderki UKKS ”Iskra”, szkolny zespół „Przed mutacją” oraz solistki z naszej szkoły i osieckie mażoretki. Quiz na temat udzielania pierwszej pomocy przeprowadził nasz kolejny absolwent, obecnie student ratownictwa medycznego, Michał Sobański. Najmłodsze dzieci wykonały wielkie serce z uśmiechniętych wyklejanek, a na zakończenie spotkania do nieba puszczono wielkie serca – lampiony. W kawiarence kosztowano domowych wypieków. O oprawę techniczną zadbała firma J&B SOUNDS.
Sztab przy Zespole Szkół w Osiecznej dziękuje z całego serca za pracę wszystkim wolontariuszom, przekazane przedmioty i produkty na rzecz spotkań towarzyszących zbiórce pieniędzy, przygotowanie występów oraz wszelkie inicjatywy związane z 22. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego ponownie wspólnie pomagaliśmy i uczyliśmy się pomagać innym.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj
Imieniny
23 Stycznia 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emerencja, Ildefons,
Jan, Klemens, Maria,
Rajmund, Rajmunda,
Wrócisława
Do końca roku zostało 343 dni.
Sport
Licznik odwiedzin
Odwiedziło Nas 1816228 Gości