Pokaz slajdów
Menu witryny
Aktualności
E-dziennik
Archiwum
Galeria zdjęć
Wydarzenia sportowe
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Biblioteka
Pedagog szkolny
Projekty edukacyjne
Rada Rodziców
Kontakt
Nauczyciele
Ogłoszenia
Ciekawostki
Teatr Belferski
Poprzednia strona www
Informacja o cookies
Ciekawe linki
Przedszkole w Osiecznej
ZS w Kąkolewie
PSP w Świerczynie
UKKS "Iskry" Osieczna
Start
Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w warcabach klasycznych
13.12.2013.

10 grudnia 2013 roku w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Osiecznej odbył się gminny finał Mistrzostw Szkół Podstawowych w warcabach klasycznych. Podczas zmagań na planszy rozegrano 7 rund metodą kojarzenia. Rolę sędziego pełnił p. Zbigniew Myszuk. Uczestnicy podzieleni zostali na 4 kategorie w dwóch grupach wiekowych. Reprezentanci naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy w grupie wiekowej I – III SP zajęli czołowe miejsca.

Wśród chłopców prym wiódł Jakub Okupniczak z klasy 3b, który wygrał wszystkie mecze, zapewniając sobie 1. lokatę. 2. miejsce zajął uczeń z Kąkolewa – Mateusz Matysiak, a miejsce 3. Mikołaj Śląski z klasy 3a. Kolejni przedstawiciele naszej szkoły zajęli odpowiednio - Maciej Sobański z klasy 1b miejsce 5, a Stanisław Szymlet z klasy 2b 7. lokatę.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła również uczennica Szkoły Podstawowej w Osiecznej – Roksana Nadolna z klasy 3a, miejsce 2. należało do uczennicy SP Kąkolewo – Ewy Nowaczyk, miejsce 3. zajęła Hanna Banasik ze Szkoły Podstawowej ze Świerczyny. Pozostali uczniowie naszej szkoły zajęli odpowiednio: Dominika Maćkowiak z klasy 1b miejsce 5., Michalina Barczyńska z klasy 2b miejsce 11.

W starszej grupie wiekowej w kategorii dziewcząt niespodzianki nie było – bezapelacyjnie zwyciężyła Wiktoria Grzesiak, uczennica klasy 4a. Miejsca 2. i 3. należało do uczennic Szkoły Podstawowej w Świerczynie – Weroniki Homskiej oraz Anny Laskowskiej. Inne dziewczęta z osieckiej szkoły zajęły: Agata Golak z klasy 6b 4. miejsce, Patrycja Marcinkowska z klasy 5a 8. miejsce, Patrycja Kolan z klasy 5a miejsce 12.

Wśród chłopców walka była zacięta i ostatecznie miejsce pierwsze zajął Mateusz Klabiński ze Szkoły Podstawowej w Kąkolewie. 2. miejsce należało do Kacpra Zielińskiego z klasy 4a. W tej kategorii nasi reprezentanci zajęli także odpowiednio: 8. lokatę Kamil Maćkowiak z klasy 5a, 9. Adrian Dobraś z klasy 4a, 11. Kamil Bajon z klasy 6a.

Ostatecznie w wyniku klasyfikacji punktowej okazało się, że reprezentanci osieckiej szkoły uzyskali 78 pkt., a co za tym idzie wywalczyli I miejsce i zostali mistrzami gminy. Najlepsi warcabiści zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, które wręczył burmistrz, p. Stanisław Glapiak, a każdy z uczestników rozgrywek otrzymał słodki poczęstunek oraz sok. Impreza odbyła się dzięki uprzejmości dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, p. Zbigniewa Schulza. Fotorelacja>>

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj
Imieniny
18 Stycznia 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Bogumił, Jaropełk,
Krystyna, Liberata,
Małgorzata, Piotr,
Pryska
Do końca roku zostało 348 dni.
Sport
Licznik odwiedzin
Odwiedziło Nas 1815136 Gości