Pokaz slajdów
Menu witryny
Aktualności
E-dziennik
Archiwum
Galeria zdjęć
Wydarzenia sportowe
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Biblioteka
Pedagog szkolny
Projekty edukacyjne
Rada Rodziców
Kontakt
Nauczyciele
Ogłoszenia
Ciekawostki
Teatr Belferski
Poprzednia strona www
Informacja o cookies
Ciekawe linki
Przedszkole w Osiecznej
ZS w Kąkolewie
PSP w Świerczynie
UKKS "Iskry" Osieczna
Start
Ostatni koncert w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
08.12.2013.
 Miesiąc grudzień zamyka czteromiesięczny cykl koncertów dla uczniów szkół podstawowych powiatu leszczyńskiego w ramach projektu „Wyrównywanie szans dzieci w dostępie do muzyki poważnej”, sfinansowanych z programu operacyjnego „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”. Każdy koncert prezentował muzykę i kompozytorów innej epoki - od baroku poprzez klasycyzm i romantyzm na modernizmie kończąc. Dzięki koncertom granym na żywo, konferansjerowi i odpowiednio dobranym ilustracjom filmowym, dzieci mogły poznać cechy charakterystyczne każdej epoki oraz jej najwybitniejszych twórców i ich dzieła.
Z całą pewnością można stwierdzić, że zrealizowany projekt przyczynił się do umożliwienia dostępu dzieci z małych miejscowości do muzyki poważnej.
Dzieci zostały poinformowane o możliwościach podjęcia nauki gry na terenie gminy oraz zachęcone do rozwijania własnych talentów muzycznych.
Ostatni z koncertów, który miał miejsce w czwartek, 5 grudnia, zapoznał uczniów z muzyką epoki modernizmu. Usłyszeliśmy trąbki, puzon, saksofony, kontrabas, fortepian i perkusja. Jak co miesiąc były muzyczne niespodzianki oraz nagrody dla najpilniejszych słuchaczy, którzy wzięli udział w quizie muzycznym na zakończenie koncertu. Nagrodami w nim były płyty CD z muzyką klasyczną oraz czekolady. Dla najpilniejszych słuchaczy przygotowano nagrodę specjalną - pięknie ilustrowany album ufundowany przez Bibliotekę Uniwersytecką w Poznaniu.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj
Imieniny
19 Grudnia 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Abraham, Beniamin,
Dariusz, Gabriela,
Mścigniew,
Nemezjusz,
Tymoteusz, Urban
Do końca roku zostało 13 dni.
Sport
Licznik odwiedzin
Odwiedziło Nas 1808987 Gości