Pokaz slajdów
Menu witryny
Aktualności
E-dziennik
Archiwum
Galeria zdjęć
Wydarzenia sportowe
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Biblioteka
Pedagog szkolny
Projekty edukacyjne
Rada Rodziców
Kontakt
Nauczyciele
Ogłoszenia
Ciekawostki
Teatr Belferski
Poprzednia strona www
Informacja o cookies
Ciekawe linki
Przedszkole w Osiecznej
ZS w Kąkolewie
PSP w Świerczynie
UKKS "Iskry" Osieczna
Start
Deutsch-Wagen-Tour w naszej szkole
16.11.2013.
Z okazji Dnia Języków Obcych po raz siódmy odbyły się w Zespole Szkół w Osiecznej targi językowe. Pomysł pochodzi z corocznej imprezy organizowanej przez studentów sekcji niemieckiej Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Lesznie. W naszej szkole rolę „kierowniczą” przejęli gimnazjaliści, którzy przygotowali dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej dialogi i stanowiska przeprowadzania rozmów. Młodsi koledzy są motywowani do uczestnictwa w konwersacjach poprzez ciekawe aranżacje stanowisk, przyjazną atmosferę oraz drobne upominki. Czas oczekiwania został przez gimnazjalistów wypełniony grami i krzyżówkami, a nagrodą za prowadzone rozmowy były tylko najwyższe oceny z języków obcych.
Imprezą towarzyszącą obchodom tegorocznego Dnia Języków Obcych był konkurs na najciekawiej udekorowany „wesoły autobus” klasowy, który miał zapowiedzieć wizytę Deutsch-Wagen-Tour w Osiecznej. Spośród prac klas I-III Szkoły Podstawowej wybrano najbardziej pomysłową pracę – klasę 2a odwiedziła w piątek 15 listopada pani Patricia Krolik, która kolorowym busem przywiozła materiały do wspólnej zabawy w niemiecki. Grupa powitała lektorkę piosenkami w języku niemieckim oraz fotorelacją z targów językowych,  uczyła się określeń części ciała, a przede wszystkim bawiła się po niemiecku. Druąa grupę utworzyli chętni uczniowie starszych klas szkoły podstawowej, a podczas nietypowej lekcji skupili się na mapach Niemiec i Polski, ćwiczyli w zabawny sposób słówka i proste wypowiedzi. Nagrodzeni upominkami chętnie uczestniczyli w sesji fotograficznej przy busie z logo „Jasne, że klar!”. Dziękujemy Goethe-Institut oraz lektorom Deutsch-Wagen-Tour za niezapomnianą wizytę i czekamy na odwiedziny w kolejnych klasach!
Zobacz>>
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj
Imieniny
19 Grudnia 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Abraham, Beniamin,
Dariusz, Gabriela,
Mścigniew,
Nemezjusz,
Tymoteusz, Urban
Do końca roku zostało 13 dni.
Sport
Licznik odwiedzin
Odwiedziło Nas 1808985 Gości