Pokaz slajdów
Menu witryny
Aktualności
E-dziennik
Archiwum
Galeria zdjęć
Wydarzenia sportowe
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Biblioteka
Pedagog szkolny
Projekty edukacyjne
Rada Rodziców
Kontakt
Nauczyciele
Ogłoszenia
Ciekawostki
Teatr Belferski
Poprzednia strona www
Informacja o cookies
Ciekawe linki
Przedszkole w Osiecznej
ZS w Kąkolewie
PSP w Świerczynie
UKKS "Iskry" Osieczna
Start
Wizyta studyjna grupy projektowej
16.11.2013.
Czwartek 14 listopada był niecodziennym dniem w naszej szkole. Odwiedziła nas grupa nauczycieli reprezentujących 14 powiatów województwa wielkopolskiego, którzy realizują projekt Kuratorium Oświaty w Poznaniu „Nikogo nie zgubić, każdego rozwinąć”. Więcej o projekcie można przeczytać na www.ko.poznan.pl.
Goście zostali przywitani przez redaktorów szkolnego radia Węzeł, a następnie przez burmistrza MiG Osieczna pana Stanisława Glapiaka oraz dyrektora szkoły pana Andrzeja Głowackiego.  W sali 11, gdzie można było obejrzeć bogatą kolekcję szkolnych kronik, odbywały się rozmowy na temat doświadczeń  szkół reprezentowanych przez nauczycieli, a także trybu tworzenia i pracy stowarzyszeń wspierających szkoły. Swoją wiedzą podzielił się z gośćmi zaproszony na spotkanie prezes Towarzystwa Ziemi Osieckiej - pan Stanisław Lenartowicz. Uczniowie naszej szkoły zaprosili gości na targi językowe oraz na jesienny kiermasz. Na specjalne życzenie uczestniczek projektu pani Edyta Nitecka przeprowadziła zajęcia z szydełkowania. W klasie VIa wspólnie wykonywano ćwiczenia na koncentrację, maluchy zaś uczyły dorosłych niemiecko-polskiej rymowanki. Samorządy Uczniowskie przeprowadziły turniej na wzór telewizyjnej familiady, w którym goście i gospodarze utworzyli rodziny Glapioków i Bartkowioków (najpopularniejsze nazwiska naszego regionu). Ostatecznie zwyciężyli Barkowioki, ale słodką nagrodą podzielono się z zarówno z przegranymi jak i publicznością. Dzień uświetnił występ klasy 2a w wesołej scence o złośliwej śliwce. Wizytę zakończono w Muzeum Młynarstwa na wzgórzu wiatracznym, a za zaproszenie dziękujemy panu Jarosławowi Jankowskiemu. Upominki dla gości przekazało nam biuro promocji przy UMiG w Osiecznej, a kolorowe zakładki do książek wykonali uczniowie podczas zajęć artystycznych. Wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniach wizyty gorąco dziękujemy! Gości zaś zapraszamy ponownie do Osiecznej!
Zobacz>>
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj
Imieniny
23 Stycznia 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emerencja, Ildefons,
Jan, Klemens, Maria,
Rajmund, Rajmunda,
Wrócisława
Do końca roku zostało 343 dni.
Sport
Licznik odwiedzin
Odwiedziło Nas 1816114 Gości