Pokaz slajdów
Menu witryny
Aktualności
E-dziennik
Archiwum
Galeria zdjęć
Wydarzenia sportowe
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Biblioteka
Pedagog szkolny
Projekty edukacyjne
Rada Rodziców
Kontakt
Nauczyciele
Ogłoszenia
Ciekawostki
Teatr Belferski
Poprzednia strona www
Informacja o cookies
Ciekawe linki
Przedszkole w Osiecznej
ZS w Kąkolewie
PSP w Świerczynie
UKKS "Iskry" Osieczna
Start
Rozstrzygnięcie konkursu "Przyroda liczy na Ciebie"
29.10.2013.
Dzień 29 października 2013 był bardzo oczekiwany przez uczestników konkursu „Przyroda liczy na Ciebie” - właśnie wtedy odbyła się wielka gala podsumowująca zmagania uczniów wielkopolskich szkół. Projekt miał na celu propagowanie ekologicznego i ekonomicznego stylu życia, zachęcanie do zmiany nawyków oraz szerzenie świadomości i zachowań proekologicznych. Zadaniem uczestników było ułożenie testu składającego się z 10 pytań, przygotowanie karty pracy oraz udzielenie prawidłowych odpowiedzi. Uczestnicy zabawili się zatem w nauczycieli przygotowujących sprawdzian. Wszystko to zostało poprzedzone udziałem w warsztatach, które miały miejsce również na terenie naszej szkoły.
Patronat nad konkursem sprawował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Fundacja ProTERRA oraz portal eduintegrator.pl
Punktualnie o godzinie 12.00 rozpoczął się Wielki Sprawdzian dla Wielkopolskich VIP-ów ułożony z zadań nadesłanych przez Laureatów Konkursu. Przystąpiło do niego kilkanaście osób, w tym także przedstawiciele kultury, nauki, radia i telewizji. Pomimo bardzo poważnych tematów poruszanych przez test, zaproszeni goście wykazali się dużą wiedzą i sporą dawką dobrego humoru. Przy rozwiązywaniu Sprawdzianu należało bowiem posiadać nie tylko określone wiadomości, ale także umiejętności matematyczne. Na zadane na samym końcu pytanie: czy ktoś rozwiązał test bezbłędnie? – niestety nikt nie zareagował. Czyżby więc uczniowie w swoich pracach zaprezentowali aż tak wysoki poziom?
Wszystkim tym zmaganiom z pewnym rozbawieniem przyglądała się także laureatka z naszej szkoły – Milena Skorczyk wraz z opiekunem, panią Sylwią Menes. Wspomniany Sprawdzian zawierał także pytanie zaproponowane przez Milenę, za co w nagrodę otrzymała tablet. Po uroczystym uhonorowaniu nagrodzonych wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na poczęstunek.
Zobacz>>
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj
Imieniny
23 Stycznia 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emerencja, Ildefons,
Jan, Klemens, Maria,
Rajmund, Rajmunda,
Wrócisława
Do końca roku zostało 343 dni.
Sport
Licznik odwiedzin
Odwiedziło Nas 1816159 Gości