UKKS "Iskry" Osieczna
Start arrow Wydarzenia sportowe
Sztafetowy bieg na przełaj
07.10.2016.

Powiatowe Mistr zostwa w Sztafetowym Biegu na Przełaj zgromadziły w Lesznie w Parku Jonstona ponad 700 zawodników ze szkół różnych poziomów. 4 drużyny z gimnazjum i szkoły podstawowej w Osiecznej wystartowały walcząć o medale. Padający deszcz utrudnił pokonywanie dystansu gimnazjalistom. Wspaniale pobiegły dziewczęta z gimnazjum zajmując I miejsce i ze złotymi medalami oraz pucharem wróciły do szkoły. We wtorek 11.10. zaprezentują swoje umiejętności w Finale Wojewódzkim w Poznaniu. Milczenie  FOTO

Szkolne biegi przełajowe
14.09.2016.
Przy sprzyjającyc h warunkach pogodowych Mistrzostwa Szkoły w Biegu na Przełaj odbyły się w zaplanowanym terminie. Udział w nich wzięła zdecydowana większość uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg co świadczy o dobrej kondycji naszych dzieci. Młodsi biegali na dystansie 600m i 1200m a starsi 1500m. Pierwsza trójka na mecie otrzymała medale. FOTO

Strzelanie sportowe
05.09.2016.

Mistrzostwa SP i Gimnazjum

W szkolnej strzelnicy 13.09 odbyły się zawody szkolne. W serii eliminacyjnej walczyło 14 uczniów ze szkoły podstawowej i 24 z gimnazjum. Do rundy finałowej z kompletem punktów weszło 10 gimnazjalistów i 6 strzelców  z SP. Najlepszymi zostali : Jędrzej Janowicz i Kamil Kubera.

Bieg OlimpijskiRacot 2016
03.09.2016.

Ponad 45 uczniów z naszej szkoły zdecydowało się pojechać do Racotu aby przebiec dystans ok. 5 km. w ramach XIII Biegu Olimpijskiego. Gorąco powitano Anitę Włodarczyk - Mistrzynie Olimpijską i Rekordzistkę Świata w rzucie Młotem.  FOTO

Biegi Przełajowe w Pawłowicach.
21.05.2016.

Zielone tereny parku za Pałacem w Pawłowicach 20.05.2016 gościły biegaczy z Leszna i Powiatu Leszczyńskiego.

Z nas zej szkoły ekipa 27 zawodników stanęła na starcie biegnąc w poszczególnych kategoriach. Medalowe miejsca zajęli: Zuzanna Harendarz i Mateusz  Pawlisiak srebrne medale oraz Lidia  Bajon i Kacper  Zieliński brązowe. Również wysokie V  miejsca zajęli: Patrycja Klimkowska, Jędrzej Janowicz i Jakub Gała.  GRATULACJE     FOTO

Mistrzostwa strzeleckie w Kościanie
14.05.2016.

Drugi rok systematycznych treningów przynosi efekty. Łukasz Tusień poraz drugi wystartował w konkursie strzeleckim w sąsiednim powiecie. Spokojna ręka i celne oko spowodowały, że ponownie przywiózł z tych zawodów złoty medal.

GRATULACJE

Siatkówka plażowa chłopców
14.05.2016.
Po kilkuletniej przer wie w tym roku 11.04.2016r. dwójka chłopców - Ł.Tusień i A.Skiba zaprezentowali swoje umiejętności siatkarskie w turnieju o Mistrzostwo Powiatu w siatkówce plażowej. Mecze rozgrywane były w słonecznej pogodzie na bardzo dobrze przygotowanych boiskach przy Liceum nr 3 w Lesznie. Po rundzie eliminacyjnej stanęli oni przed szansą walki o medale. Niezdołali  jednak wygrać z drużyną z Lipna i z Kąkolewa i zajęli IV miejsce. FOTO

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej.
06.05.2016.
Dwukro tnie piłkarze z gimnazjum próbowali walczyć o mistrzostwo powiatu. W eliminacjach pokonali zespoły z Lipna i Belęcina i awansowali do rundy finałowej. Do ostatniego meczu zajęcie ! miejsca było możliwe. Jednak przegrywając z drużyną z Włoszakowic 0 : 2 trzy drużyny miały tę samą ilość punktów w walce o III miejsce. Ostatecznie musieliśmy się zadowolić IV miejscem. FOTO

Lekoatletyka indywidualnie
06.05.2016.
Na stadionie l ekkoatletycznym w Lesznie 26.04.2016r. gimnazjaliści rywalizowali w wielu konkurencjach w ramach Mistrzostw Powiatu. Nasza reprezentacja liczyła 29 zawodników. Najlepiej spisali się skoczkowie wzwyż zajmując I miejsca (Z.Harendarz, L.Dworacka i A.Nowicki). Wbiegu na 100m chłopcy stanęli na podium zajmując II i III miejsce(M.Tadeusz i W.Pawel). Jedyny nasz płotkarz w biegu na 200m zajął IIIm(J.Triller). FOTO

Koszykówka SP - rejon.
23.04.2016.

Młodzi koszykar ze ze szkoły podstawowej z powodzeniem walczyli  w ramach Mistrzostw Rejonu Leszno. Turniej odbył się 12.04.2016 w Kościanie. Pokonując zespół z Gostynia zajęliśmy drugie miejsce w grupie i stanęliśmy do gry z drużyną z Wolsztyna.

Po pierwszej kwarcie meczu nie byliśmy w korzystnej sytuacji. Pełna mobilizacja zawodników i wola walki sprawiły,że ostatecznie wygraliśmy zdobywając brązowe medale.