Pokaz slajdów
Menu witryny
Aktualności
E-dziennik
Archiwum
Galeria zdjęć
Wydarzenia sportowe
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Biblioteka
Pedagog szkolny
Projekty edukacyjne
Rada Rodziców
Kontakt
Nauczyciele
Ogłoszenia
Ciekawostki
Teatr Belferski
Poprzednia strona www
Informacja o cookies
Ciekawe linki
Przedszkole w Osiecznej
ZS w Kąkolewie
PSP w Świerczynie
UKKS "Iskry" Osieczna
Start arrow Projekty edukacyjne
Projekty edukacyjne
Bliskie spotkania z... Piotrem i Przemysławem Pawlickimi
21.11.2013.

W dniu 24 października odbyło się drugie spotkanie z cyklu, którego bohaterami byli zawodnicy FOGO UNII Leszno Piotr i Przemysław Pawliccy. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w nim 60 uczniów zarówno z  gimnazjum jak i szkoły podstawowej.  Leszczyńscy żużlowcy zaprezentowali motor, na którym punkty zdobywa Przemysław i keblar będący własnością Piotra. Organizatorki spotkania, czyli Paulina Bilska, Wiktoria Lorkiewicz i Olga Scholtz przywitały gości, dziękując równocześnie za znalezienie czasu w napiętym grafiku oraz  poprosiły braci Pawlickich o kilka słów prezentacji swojej drogi życiowej. Po tej części nastąpiła  wyczekiwana przez młodzież okazja do zadawania pytań. Pytania dotyczyły zarówno części zawodowej jak i prywatnej, np.: Jak wspominają szkołę podstawową? Jak się uczyli? Jak godzili treningi z nauką? Czy wiążą plany z innym klubem żużlowym? Jak wygląda atmosfera w klubie, czy są jakieś konflikty pomiędzy innymi żużlowcami? Pytania prywatne dotyczyły m.in. ich braterskich kontaktów, czy zdarzają się pomiędzy nimi kłótnie, jaki jest ulubiony deser i oczywiście czy mają dziewczyny? Odpowiedź przecząca była dla damskiej części publiczności najbardziej satysfakcjonująca.

Na zakończenie odbyła się sesja fotograficzna, było wspólne zdjęcie i zdjęcia indywidualne.Zobacz>>

 
Bliskie spotkania z... Poseł Łukasz Borowiak
28.10.2013.

17. października odbyło się pierwsze „Bliskie spotkanie” z posłem na Sejm RP Łukaszem Borowiakiem. Na początku wizyty pan poseł przeprowadził lekcję parlamentaryzmu. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak funkcjonuje Parlament, jaką władzę posiada Sejm, a jaką Senat, kto jest drugą najważniejszą osobą w państwie po Prezydencie RP oraz jaki jest podział mandatów w Sejmie. W drugiej części spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, na które poseł odpowiadał bardzo szczegółowo, dodając anegdoty z naszego regionu. Pan Borowiak przekazał opiekunce projektu, p. Małgorzacie Zielonej najważniejszy akt prawny obowiązujący w Polsce - Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej podpisaną przez Prezydenta RP, pana Bronisława Komorowskiego. Spotkanie zakończono wykonaniem wspólnego zdjęcia. Fotorelacja ze spotkania>>

 
Bliskie spotkania z...
28.10.2013.

Uczennice klasy III GA Paulina Bilska, Wiktoria Lorkiewicz oraz Olga Scholtz podjęły się w obecnym roku szkolnym realizacji nowego projektu gimnazjalnego pod nazwą „Bliskie spotkania z …”. Gimnazjalistki, wykazujące się dużą świadomością społeczną, chcą przybliżyć swoim kolegom i koleżankom sylwetki znanych osobistości z naszego regionu poprzez zorganizowanie szeregu „bliskich spotkań” z nimi. Koncepcja każdej z wizyt opiera się na prezentacji sylwetki zaproszonej osoby i jej dokonań oraz odpowiedziach na pytania zadawane przez publiczność pytań, co umożliwi zainteresowanych uzyskanie informacji zarówno na temat życia jak i przebiegu drogi zawodowej zaproszonego gościa. We wszystkich spotkaniach udział bierze stała grupa uczniów gimnazjum i klas 6. szkoły podstawowej. W październiku zaplanowane są dwa spotkania, których bohaterami będą poseł na Sejm RP Łukasz Borowiak oraz zawodnicy Fogo Unii Leszno - Piotr i Przemysław Pawliccy.  

 
"Lata 80-te. Muzyka i style - hit czy kit ? "
18.06.2013.

 Jeden z projektów gimnazjalnych realizowanych w roku szkolnym 2012/2013 nosił tytuł "Lata 80-te. Muzyka i style - hit czy kit?". Nad projektem pracowały uczennice klasy 2ga: Weronika Lira, Weronika Wójcik, Kinga Wawrzyniak i Aneta Chmielowiec, a grupą opiekowali się p. Sylwia Menes i p. Piotr Piotrowski. Efekty pracy można obejrzeć klikając w link>> .

 
Projekt ekologiczny "Nie puszczajmy gminy z dymem"
10.12.2012.
 
Szukaj
Imieniny
19 Grudnia 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Abraham, Beniamin,
Dariusz, Gabriela,
Mścigniew,
Nemezjusz,
Tymoteusz, Urban
Do końca roku zostało 13 dni.
Sport
Licznik odwiedzin
Odwiedziło Nas 1808941 Gości