Pokaz slajdów
Menu witryny
Aktualności
E-dziennik
Archiwum
Galeria zdjęć
Wydarzenia sportowe
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Biblioteka
Pedagog szkolny
Projekty edukacyjne
Rada Rodziców
Kontakt
Nauczyciele
Ogłoszenia
Ciekawostki
Teatr Belferski
Poprzednia strona www
Informacja o cookies
Ciekawe linki
Przedszkole w Osiecznej
ZS w Kąkolewie
PSP w Świerczynie
UKKS "Iskry" Osieczna
Start arrow Biblioteka
Biblioteka
Konkurs na "Selfie z książką" - przedłużony termin!
12.10.2016.

Znalezione obrazy dla zapytania selfie z książką

(źródło Internet)

Wykonaj

„Selfie z książką”

i weź udział w konkursie  ogłoszonym

przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Lesznie.

Liczą się pomysł i oryginalne ujęcie tematu.

Termin nadsyłania zdjęć - 5.11.2016r.

Szczegóły w bibliotece szkolnej    

oraz na www.biblioteka.cdn.leszno.pl

Uwaga! Konkurs dla gimnazjalistów!

 
Rozstrzygnięcie konkursu
26.09.2016.
Na ogłoszony w ubiegłym tygodniu przez bibliotekę szkolną konkurs na portret bohatera jednego z wierszy Jana Brzechwy, Lisa Witalisa lub krótki wierszyk o ulubionym zwierzaku, skierowany do najmłodszych uczniów szkoły odpowiedziało 18 dzieci. Byli to: Oliwier Kubacki, Przemek Malinowski, Matylda Menes oraz Julka Cichońska z kl. 1a, Marcin Jęśkowiak i Bartek Okupniczak, uczniowie kl. 2a, Błażej Janowicz, Marcelka Kędzierska, Oliwka Skrzypczak, Julka Andrzejewska, Ola Kubacka i Ola Szymańska z kl. 2c, a także Julka Kozak, Martynka Kędzierska, Renatka Zadorożna, Julka Hadrysiak, Patrycja Mruk i Maja Grzędziachowska, uczennice kl. 3c. Warto podkreślić, że niektóre z dzieci wykonały oba zadania. Efekty pracy>> wszystkich bez wyjątku zostały docenione drobnymi upominkami, ufundowanymi przez bibliotekę. 
 
Godziny otwarcia biblioteki
08.09.2016.
W bieżącym roku szkolnym biblioteka szkolna pracować będzie w następujących porach:
 
  Poniedziałek      Wtorek      Środa     Czwartek      Piątek 
  8.00 - 14.00 8.00 - 14.30  8.00 - 14.30  8.00 - 14.30 

 8.00 - 14.30 

 
List do rodziców
17.06.2016.

Szanowni Państwo!

U progu rozpoczynających się już niebawem wakacji zwracam się do Państwa, pragnąc podzielić się kilkoma refleksjami na temat przemożnego wpływu czytania na rozwój intelektualny, emocjonalny i  społeczny młodego człowieka.

Nadchodzący czas letniego wypoczynku uczniowie naszej szkoły spędzą zapewne na wiele sposobów, korzystając z możliwości, jakie stwarza im otaczająca rzeczywistość. Zachęcam, by podczas dwumiesięcznej przerwy od nauki i obowiązków szkolnych zadbali Państwo, by wśród tych możliwości znalazł się również kontakt ze słowem pisanym. Powszechnie wiadomo, że czytanie przynosi wyłącznie same korzyści. Otwiera umysł czytelnika, pobudza jego wyobraźnię, wywołuje emocje. Poprawia też koncentrację, ćwiczy pamięć i ułatwia naukę, poszerzając wiedzę o świecie oraz – co szczególnie cenne - wyrabiając na całe życie nawyk ciągłego jej zdobywania. Lektura książek doskonali również umiejętność samego czytania oraz rozwija najważniejszą z ludzkich kompetencji – kompetencję językową, pozwalającą na sprawne i poprawne komunikowanie się z innymi w mowie i piśmie. Ponadto czytanie przygotowuje do samodzielnego życia, pokazując wzorce zachowań oraz pozwalając uniknąć porażek i zagrożeń. Może wreszcie stanowić doskonałą rozrywkę, sprzyja odpoczynkowi, a nade wszystko niesamowicie wzbogaca i uwrażliwia.

Niezwykle istotne jest, by do czytania zachęcać dzieci własnym przykładem, a już nie do przecenienia są chwile wspólnego, najlepiej głośnego, czytania. Jak być może Państwu wiadomo z prowadzonej od lat przez Fundację ABCXXI kampanii pod nazwą „Cała Polska czyta dzieciom”, zaledwie 20 minut codziennego czytania dziecku wystarczy, by w pełni odnieść wymienione wyżej korzyści. Ponadto przeżycia towarzyszące wspólnej z dzieckiem lekturze pozwalają na zbudowanie silnej z nim relacji, przekładającej się następnie na odczuwane przez nie poczucie własnej wartości, dającej mu również oparcie i bezpieczeństwo.

Jeśli zatem zależy Państwu na tym, by zapewnić swojemu dziecku pełny, harmonijny rozwój i dobre, wartościowe życie w przyszłości, sięgnijcie Państwo wraz z nim po książki. Niech ich lektura stanie się zwyczajem i dobrą praktyką w Państwa domach. Po pomoc w wyborze stosownej literatury mogą się Państwo zwrócić do placówek i instytucji, takich jak szkoły, księgarnie i biblioteki. Zachęcam również Państwa do zajrzenia na stronę internetową>> wspomnianej wyżej akcji oraz jej podstronę zawierającą tzw. „Złotą Listę” , która stanowi wykaz książek polecanych dzieciom i młodzieży m.in. z uwagi na podejmowaną tematykę czy piękny język.

Kończąc, pozostawiam Państwa ze słowami współczesnego hiszpańskiego pisarza, Arturo Péreza – Reverte, który w jednej ze swoich powieści napisał: „Książki sprawiają, że opisywane w nich historie i wyrażone opinie stają się twoimi i po skończonej lekturze nie jesteś już tym samym człowiekiem, jakim byłeś, kiedy ją zaczynałeś. Bardzo inteligentni ludzie napisali niektóre z tych stron; i jeśli potrafisz czytać z pokorą, cierpliwością i chęcią uczenia się, nigdy się nie zawiedziesz. Nawet to, czego się nie rozumie, utkwi ci w jakimś zakamarku głowy i czeka, żeby kiedyś w przyszłości nabrać sensu i zmienić się w rzeczy piękne i pożyteczne."

Edyta Nitecka,

        nauczyciel bibliotekarz 

 
Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek
15.06.2016.
W czwartek, 16 czerwca, w całej Polsce przeprowadzone zostaną działania związane z książką i czytelnictwem. Obchodzone tego dnia Święto Wolnych Książek opiera się na idei bookcrossingu, czyli dzielenia się z innymi własnymi książkami. Różnego rodzaju wydawnictwa ksiażkowe pozostawia się w miejscach publicznych, takich jak parkowe ławki, środki komunikacji publicznej, urzędy itp. lub w miejscach specjalnie do tego przeznaczonych, na półkach czy regałach. W ten sposób raz przeczytane książki zyskują nowe życie i mają szansę sprawić radość i przynieść pożytek kolejnym czytelnikom. Znalezioną książkę można opatrzyć specjalną etykietą, zarejestrować na bookcrossing.pl i dzięki temu śledzić dalsze jej losy lub przekazać w ten sam sposób kolejnym osobom. Zachęcamy do udziału w akcji i podzielenia się swoimi zbiorami książkowymi. W naszej szkole akcja uwalniania książek będzie miała miejsce w piątek, 17 czerwca. Wypatrujcie wolnych publikacji opatrzonych logo akcji (jak na ilustracji powyżej) na szkolnych korytarzach, w klasach oraz otoczeniu szkoły.
 
Zwrot wypożyczonych książek
15.06.2016.
W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego przypominamy o konieczności zwrotu wypożyczonych z biblioteki szkolnej książek. Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość wypożyczenia książek na wakacje, a biblioteka otwarta będzie również w dwa lipcowe oraz dwa sierpniowe wtorki, 12 i 26 lipca oraz 9 i 23 sierpnia, w godz. 10.00 - 14.00.
 
Komunikat dla uczniów zajmujących się sprzedażą "Przeglądu Osieckiego"
15.06.2016.
Najbliższy numer czasopisma ukaże się w piątek, 17 czerwca, w związku z czym prosimy o jego odbiór z biblioteki szkolnej najpóźniej w poniedziałek, 20 czerwca i sprzedaż oraz rozliczenie się z niej jeszcze przed końcem roku szkolnego. Numer kolejny uczniowie mieszkający w Osiecznej powinni odebrać z sekretariatu szkoły, a mieszkańcy okolicznych wsi od sołtysów poszczególnych miejscowości w piątek, 29 lipca lub poniedziałek, 1 sierpnia. Następny numer ukaże się 31 sierpnia i jego sprzedażą zajmiemy się już w nowym roku szkolnym.
 
Szukaj
Imieniny
23 Stycznia 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emerencja, Ildefons,
Jan, Klemens, Maria,
Rajmund, Rajmunda,
Wrócisława
Do końca roku zostało 343 dni.
Sport
Licznik odwiedzin
Odwiedziło Nas 1816229 Gości